MS Piłsudski – ukryta historia

„MS Piłsudski – ukryta historia” – Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Klasy 2eLO i 2pLO wzięły udział w interdyscyplinarnym programie edukacyjnym  realizowanym w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, który organizuje pokazy w technologii VR i zajęcia w postaci gry dotyczącej historii II RP. Intrygująca lekcja przeniosła uczestników do świata eleganckich wnętrz i opowieści o statku – dumie międzywojennej Polski. Niezwykła podróż od rozbiorów przez odzyskanie niepodległości,  budowę  II RP i dzieje II wojny światowej zaprowadziła widzów na podwodny wrak okrętu MS „Piłsudski” na dnie Morza Północnego. Historia polskiego transatlantyku dzięki technologii Virtual Reality stała się fascynującą przygodą. Doświadczenie to już zmusza nas do planowania kolejnej wycieczki w świat wirtualny, połączonej z solidną dawką ruchu. Starówka Gdańska wyzwoliła w nas ogromne pokłady energii, którą wykorzystaliśmy na jej odkrywanie. Kolejna lekcja dotyczyć będzie historii powstania warszawskiego.

Author: Administrator