Złote dziewczyny, srebrni chłopcy

Złote dziewczyny, srebrni chłopcy – Wojewódzka Licealiada
w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Gdynia 2019.

Dziewczyny z Samochodówki Mistrzyniami Województwa Pomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. To one pierwsze ruszyły na 900 m trasę biegu przełajowego. Dziesięć równych, mocnych kobiet złożyły się na zwycięstwo. Na pierwszej zmianie nasze uczennice zajmowały czwartą pozycję, by już po trzeciej zmianie nie oddać prowadzenia do końca i z 25s przewagą nad kolejnym zespołem ukończyć rywalizację. Zwycięstwo dało naszym dziewczynom awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się 29 października w Olszynie. Trzymajmy za nasze biegaczki mocno kciuki.

Kolejność na podium:  1)  Samochodówka Wejherowo; 2) III LO Gdynia; 3) LO Bytów

Skład sztafety dziewcząt: Dominika Dopke, Julia Kleina, Daria Teska, Marta Kandziora, Natalia Molenda, Weronika Siwonia, Milena Fajter, Kamila Domarus, Julia Myszk, Aleksandra Dominik, Martyna Piekut.

———————————————–

Nasi chłopcy spisali się równie rewelacyjnie, ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego z Gdańska. Rywalizowali ramię w ramię aż do szóstej zmiany. Niestety zawodnicy z XII LO w Gdańsku okazali się być odrobinę lepsi, ostatecznie wygrywając z nami o 30s. Na trzecim miejscu przybiegła sztafeta z Bytowa, która przybiegła na metę z 70s stratą do naszego zespołu. Nasza sztafeta składała się głównie z uczniów klas pierwszych, dlatego liczymy na to, że nasi uczniowie za rok się „odkują” i wygrają rywalizację. 

Kolejność na podium: 1) XII LO Gdańsk,  2) Samochodówka Wejherowo, 3) LO Bytów

Skład sztafety chłopców: Dominik Nowetka, Igor Wiczkowski, Oskar Ciba, Paskal Czaja, Mikołaj Formella,  Maciej Gawiński, Jakub Detlaff, Kacper Bartecki, Kajetan Borawski, Jakub Godlewski, Konrad Stawicki, Ryszard Lademann.

Author: Administrator