Młodzi głosują

9  października 2019 roku uczniowie klasy II B Fototechnik  i Ipg  LO zorganizowali w naszej szkole młodzieżowe wybory parlamentarne. W wyborach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie. Projekt „Młodzi Głosują” umożliwia  młodzieży wypowiedzenie się w ważnych dla kraju sprawach –  towarzyszył już wyborom prezydenckim 1995 i 2000. W naszej szkole pierwsze młodzieżowe wybory odbyły się w roku 2003, było to referendum dot. wejścia Polski do UE. Młodzi ludzie – także niepełnoletni – moją swoje poglądy polityczne. Ważne, aby mogli je wyrazić i aby były one przez innych usłyszane. Uczniów pełnoletnich zachęcamy do wzięcia udziału w prawdziwych wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się 13 października.  Wyniki szkolnych wyborów podamy we wtorek 15 października.

Author: Administrator