Projekt „Deutsch Plus”

Dnia 30 września 2019 r. uczniowie klas euro mieli możliwość spotkania z rodzimym mówcą języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch plus realizowanego wspólnie z Goethe Institut w Warszawie. Do tego wydarzenia nasi językowcy przygotowywali się poprzez wspólne tworzenie quiz’u dotyczącego wiedzy o Polsce sformułowanego w języku niemieckim z wykorzystaniem technologii komputerowej. W trakcie spotkania z Panią Antonią Nowak uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną dotyczącą realiów życia w stolicy Niemiec. Mogli zadawać pytania z różnych dziedzin tematycznych oraz poznać Uniwersytet Humboldt’a oczami studentki. Spotkanie było także niepowtarzalną okazją, by doskonalić kompetencje językowe oraz poznać słówka, których nie znajdziemy w tradycyjnych słownikach. Oczarowani spotkaniem czekamy na dalsze zadania związane z realizacją projektu.

Author: Administrator