Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej 11-osobowej

Pierwsze zawody z kalendarza współzawodnictwa w ramach Licealiady szkół ponadpodstawowych zakończyły się sukcesem naszej szkoły. Podczas meczy eliminacyjnych, które odbyły się 30 września na boisku Gryfa w niesprzyjających warunkach pogodowych, nasza drużyna nie dała szans rywalom (pokonała PZS 3 – 2-0 i NSR -7-0) i pewnie awansowała do finału Mistrzostw Powiatu.

Podczas pierwszego meczu Mistrzostw Powiatu, które odbyły się następnego dnia w Rumi, nasza drużyna uległa zespołowi PZS NR 1 Rumia 0-1. Zespół naszej szkoły dominował w tym meczu od pierwszych minut jednak nie udało się odrobić pechowo straconej bramki i musieliśmy tylko liczyć ma zespól PZS 1 Reda, która nas nie zawiodła i wygrała z Rumią 3-1.Ostatni mecz to już gra do jednej bramki. Nasz zespół zdominował rywali od pierwszych minut i pewnie pokonał drużynę PZS Reda 2-0, co dało nam tytuł Mistrza Powiatu.

Tytuł najlepszej drużyny w powiecie jest tym bardziej cenny, że nasi piłkarze nie wygrali rywalizacji w powiecie od 7 lat.Dziękujemy naszej drużynie za zaangażowanie i walkę do ostatnich minut, życząc im aby zostali niepokonani przez następne lata. Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Bornowski, Szymon Potrykus, Szymon Landowski, Daniel Richert, Jakub Godlewski, Mikołaj Formella, Jakub Król, Ryszard Lademann, Igor Wiczkowski, Karol Białk, Szymon Kędzior, Kacper Bartecki, Bartosz Szpakiewicz, Łukasz Stolz, Łukasz Hebel, Brajan Domoradzki.

Author: Administrator