Sportowe podsumowanie – samochodówka czwarta w województwie

Nasi lekkoatleci jako ostatni dołożyli cenne punkty dla Samochodówki, a tym samym zakończyli rywalizację z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi w województwie pomorskim w roku szkolnym 2018/2019. Przypomnijmy, że oprócz nich o miejsce w rankingu walczyły wcześniej reprezentacje dziewcząt w futsalu , piłce ręcznej, unihokeju, drużynowych i sztafetowych biegach przełajowych oraz piłkarze ręczni. Suma punktów zdobytych przez naszych zawodników pozwoliła nam uplasować się na czwartym miejscu w Klasyfikacji Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. I choć dla sportowców jest to miejsce szczególnie nielubiane, my uznajemy je za ogromny sukces, bo w rywalizacji wzięto pod uwagę aż 120 szkół. Kolejną szkołę z powiatu wejherowskiego odnajdujemy w rankingu dopiero dwadzieścia miejsc niżej i jest nią Zespół Szkół nr 1 z Rumi, któremu niestety ustąpić musieliśmy w klasyfikacji powiatowej.

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA:

MiejsceNazwa Szkoły Punkty
III LO Starogard Gd.357
II ZSO 2 Kwidzyn328
IIIZespół Szkół Sztum305
IVPZS 4 Wejherowo241
VI LO Puck239

KLASYFIKACJA POWIATOWA

MiejsceNazwa Szkoły Punkty
IPZS 1 Rumia2020
II PZS 4 Wejherowo 1970
IIIPZS 2 Wejherowo1880
IV PZS 3 Wejherowo1820
VPZS 1 Wejherowo1750

W tym roku po raz pierwszy byliśmy organizatorami aż 4 finałów wojewódzkich: w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców oraz w unihokeju również męskich i żeńskich reprezentacji. I tu na pochwałę zasłużyli nie tylko nasi sportowcy, ale kibice, którzy wypełniając po brzegi trybuny nowej hali współtworzyli wspaniałe sportowe widowisko.Podsumowując kończący się wkrótce rok szkolny nie sposób nie wspomnieć, że uczennice Samochodówki dwukrotnie miały okazję do rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim. Biegaczki wywalczyły Wicemistrzostwo Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych, a reprezentantki w unihokeju kilka dni temu zajęły miejsce V.

To był dobry rok! Wszystkim współtwórcom sportowych sukcesów Samochodówki dziękujemy i serdecznie gratulujemy. Życzymy jak najlepszych wyników w kolejnym roku szkolnym, a póki co… udanych wakacji!