Jubileuszowy XX-Turniej „Jakub Wejher i Powiat Wejherowski”

XX Turniej imienia naszego patrona jest już historią. W piękny majowy piątek rywalizowały ze sobą szkoły naszego powiatu. W części teoretycznej tym razem pojawiły się zagadnienia dotyczące powiatu na starych fotografiach, rodów szlachty kaszubskiej i zabytków naszego regionu. Literaturę uważnie studiował nasz uczeń Dominik Noweta z klasy I p zajmując indywidualnie pierwsze miejsce w tej części. Tuż za nim na 2 miejscu uplasowali się reprezentujący PZS nr 1 w Rumi – Oliwia Żaczek i Jakub Szulc z naszej szkoły z klasy I e.

Po zaciętej sportowo-artystycznej części konkursu, przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego drużyna naszej szkoły w składzie: Jakub Szulc, Maciej Mach, Dominik Noweta i Mateusz Cirocki nie utrzymała prowadzenia i puchar naszego patrona zdobył PZS nr 1 w Rumi. Drugie miejsce drużynowo zajęła nasza drużyna, a trzecie PZS w Redzie. Konkurencje obu części konkursu znów były zaskoczeniem i wyzwaniem.

Drużyny rysowały mem o grodzie Wejhera, konkurowały między innymi w biegu przez płotki z utrudnieniami, skakali, obierali owoce i współpracowali w zabawie pt. „ja wiszę, a ty skaczesz”. Naszym konkurentom szczerze gratulujemy pięknej rywalizacji do ostatniego tchu i mamy nadzieję, że jak zawsze dobrze się bawili, a za rok konkurencje będą jak zawsze wielkim wyzwaniem.

Gratulujemy wszystkim uczciwej walki i wielkiego serca do niej, a tym, którzy przygotowywali konkurs bardzo dziękujemy. Do zobaczenia za rok!