Wicemistrzynie Polski

Wicemistrzostwo Polski

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w miejscowości Kamion koło Sochaczewa odbyły się I Mistrzostwa Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczyny rywalizowały na dystansie 1500 m. Trasa biegu przełajowego nie należała do najłatwiejszych – piach, teren pagórkowaty i żar z nieba (w słońcu 30 stopni) sprawiły, iż warunki do biegania były ekstremalne.

Dziewczyny wykazały się niebywałym hartem ducha, odpornością psychiczną i wolą walki- nie odpuszczały rywalkom ani na sekundę. Na mecie śmiało mogły powiedzieć, że dały z siebie 100%, co zaowocowało srebrnym medalem. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Świętokrzyskiego, a na trzecim miejscu podium stanęły dziewczyny z Liceum Sportowego z Rzeszowa.

Indywidualnie nasze uczennice zajęły miejsca : 9te – Dominika Dopke (1b ) 10te – Kamila Domarus (2b) 12te – Julia Myszk (2b ) 13te – Aleksandra Dominik (1b) 16te – Weronika Siwonia (1b ) 17te – Izabela Gaffke (4bT) Zwarta i gotowa czekała nasza zawodniczka rezerwowa Marta Kandziora (2b) BRAWO DZIEWCZYNY!