Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap wojewódzki

6 kwietnia 2019 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, dwoje reprezentantów naszej szkoły, Weronika Brylowska z klasy 2hLO i Adam Patalewski z klasy 3bLO – laureaci szkolnego etapu konkursu, sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ekologii w eliminacjach wojewódzkich XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Po rozwiązaniu 50-pytaniowego niełatwego testu uczestnicy olimpiady wysłuchali ciekawej prelekcji pt. „Las w Metropolii Trójmiejskiej” przygotowanej przez mgr inż. Jerzego Krefta z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

O wejście do ścisłego finału XXXIV OWE walczyło 93 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Reprezentantom Samochodówki zabrakło niestety punktów, by zakwalifikować się do drugiego ustnego etapu konkursu. Szkoda… choć z jeszcze większą determinacją będziemy próbować swoich sił w przyszłym roku! Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest konkursem, który kształtuje świadomość ekologiczną i właściwe postawy młodych ludzi wobec środowiska przyrodniczego, budzi i rozwija zainteresowania przyrodnicze a także inspiruje do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.