Cztery nagrody i wyróżnienie na festiwalu poezji i piosenki angielskiej

W dniu 5 kwietnia 2019 roku w PZS nr 1 w Wejherowie odbyła się XXI edycja Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej, największej imprezy anglojęzycznej w powiecie wejherowskim. Sześćdziesięcioro uczestników próbowało swych sił w trzech kategoriach: wiersz, scenka, piosenka.

W kategorii wiersz naszą szkołę reprezentowały debiutantki Klaudia Drewa z Ie i Patrycja Grzybek z Ip. W kategorii piosenka pojawili się debiutanci – Julia Klaus z Ih oraz – po raz pierwszy w historii Festiwalu – uczeń technikum – Jakub Dolecki z klasy IITPS, a także członkowie ‚starej ekipy’ – Aleksandra Pełkowska i Karolina Dampc (obie z IIIh), Kornelia Bryła z IIh, Anna Gwizdalska z IIe oraz AUTOGRAM w składzie: Daria Szela IIe – wokal, skrzypce, Zofia Roszman IIIe – pianino, Zuzanna Frey IIIp – perkusja oraz Kamil Schlagowski IIIe – saksofon.

Jury oraz licznie zgromadzona w auli publiczność wysłuchali ośmiu wierszy oraz trzydziestu dwóch piosenek. W trakcie narady jury (wyjątkowo w tym roku długiej i burzliwej – czekaliśmy na wyniki niemal dwie godziny!) widzowie mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny uczniów PZS 1 oparty na piosenkach z filmu The Greatest Showman.

Wreszcie doczekaliśmy się na werdykt jury. W naszej szalonej drużynie jak zwykle zapanowała wielka radość! Zgarnęliśmy cztery nagrody i jedno wyróżnienie! W kategorii wiersz – I miejsce Klaudia Drewa (Roald Dahl ‚Television’) II miejsce Patrycja Grzybek (William Shakespeare ‚Sonnet XCII”) W kategorii piosenka – wyróżnienie – Aleksandra Pełkowska (Adele ‚Someone Like You’) II miejsce – Kornelia Bryła (Loren Allred ‚Never Enough’) III miejsce – AUTOGRAM  (Alice Merton ‚No Roots’)