Konferencja szkoleniowa dla szkolnych klubów sportowych

W sobotę 30.03.2019 r. w naszej szkole odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli prowadzących szkolne kluby sportowe (SKS) w różnych typach szkół. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Sportu w Warszawie. Szkolenie otworzyły władze powiatu wejherowskiego z panią Gabrielą Lisius na czele, dyrektorzy i koordynatorzy ds. sportu z Gdańska oraz dyrekcja szkoły. Każdy uczestnik wziął czynny udział w czterech z ośmiu bloków tematycznych, a do wyboru były: gry i zabawy, trening funkcjonalny, zapasy, lekkoatletyka, siatkówka, koszykówka, pilates i zapobieganie wadom postawy. Wykładowcy prześwietnie poprowadzili zajęcia, pokazali nauczycielom takie formy ćwiczeń i gier, że dzieci czy młodzież na pewno nie będą się nudzić. W połowie szkolenia odbyła się przerwa kawowa i podano ciepły posiłek. Po przerwie kontynuowaliśmy nasze działania. Zajęcia były tak wesołe i intensywne, że nawet nie wiedzieliśmy kiedy minął czas. W części końcowej poznaliśmy tajniki pilatesu oraz kilka ciekawostek- na przykład, że większość  wad postawy zaczyna się od słabych mięśni stóp. Na zakończenie konferencji wylosowano trzech szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody, a wszystkim 110 uczestnikom wręczono certyfikaty. Z zadowoleniem na twarzy rozjechaliśmy się do miejscowości województwa pomorskiego, a nawet jeszcze dalej.