Zwycięstwo Agaty

27 marca 2019 r. w Gdańskim Liceum Autonomicznym odbył się finał jubileuszowego X Trójmiejskiego Konkursu Języka Niemieckiego pod patronatem Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku. Przystąpili do niego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Trójmiasta i okolic, wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych konkursu. W tym roku naszą szkołę reprezentowało dzielnie 5 uczennic z klas Euro:  Agata Maliszewska, Kornelia Pietkun i Paulina Krawczyk z 3e oraz Edyta Paleczny i Paulina Fopke z klasy 2e. Finaliści musieli wykazać się nie tylko znajomością języka, ale również wiedzą dotyczącą krajów niemieckojęzycznych.  Z sześciu nagradzanych miejsc w finale 2 przypadły w udziale reprezentantom naszej szkoły! Bezkonkurencyjna okazała się Agata Maliszewska, która wywalczyła 1 miejsce, 5 miejsce zajęła Paulina Krawczyk. Po krótkich przemówieniach przedstawiciela Konsulatu Generalnego RFN, dyrektora Gdańskiego Liceum Autonomicznego i organizatorów konkursu wręczono finalistom i laureatom pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!