Dyktando z języka rosyjskiego

26 marca 2019 r. odbyła się XIII edycja Dyktanda z Języka Rosyjskiego. Konkurs organizowany jest przez Katedrę Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka (Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich) przy współpracy z Bałtyckim Federalnym Uniwersytetem im. I. Kanta w Kaliningradzie. W Dyktandzie udział wzięli studenci Uniwersytetu Gdańskiego (Filologii Rosyjskiej, Rosjoznawstwa, Studiów Wschodnich, Slawistyki, Studiów Bałkańskich, Skandynawistyki) oraz uczniowie z województwa pomorskiego i kujawsko- pomorskiego.

Wśród ponad 200-tu uczestników naszą szkołę reprezentowali: Alicja Czaja (2p) i Klaudia Damps (3p) w kategorii początkujących użytkowników języka oraz Oleksandra Dubei (2p) i Yevhen Mykhno (3 m) w grupie osób z biegłą znajomością języka. Już po raz drugi Yevhen otrzymał wyróżnienie. Wielkie brawa należą się też pozostałym uczestnikom, bo jak wiadomo kaligrafia i zasady pisowni języka rosyjskiego do łatwych nie należą.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.