Goethe Zertyfikat B1- egzamin pisemny już za nami

Już po raz 16-sty odbył się w naszej szkole egzamin z języka niemieckiego Goethe Zertifikat B1. Nad przebiegiem egzaminu czuwały panie egzaminatorki z Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut w English Unlimited w Gdańsku. W piątek 1 lutego 2019, po półtorarocznych intensywnych przygotowaniach, niezliczonych testach, „vortragach” i pracach pisemnych, 22 uczniów z klasy 2e przystąpiło do egzaminu pisemnego na poziomie B1, by sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Egzamin pisemny składał się z 3 części: słuchanie, czytanie i wypowiedź pisemna. Do części ustnej egzaminu, wyznaczonej na 8.02.2019, pozostał jeszcze tydzień ostatnich przygotowań, a później już tylko oczekiwanie na wyniki i zasłużony odpoczynek podczas zbliżających się ferii. Wszyscy trzymamy mocno kciuki za wysokie wyniki naszych lingwistów!