Nasi Laureaci w konkursie „Czasy.Ludzie.Wydarzenia”

Podczas III Dnia Kaszubskiego organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wejherowie nasi uczniowie zebrali złote laury. W trzech spośród sześciu kategorii okazaliśmy się najlepsi. Celem konkursu jest kultywowanie języka kaszubskiego, tradycji i kultury Kaszub oraz poznanie dzieł twórców regionu.

W kategorii recytacja w języku kaszubskim bezapelacyjnie wygrała  uczennica klasy II h – Magdalena Formella, w kategorii recytacja w języku polskim I nagrodę otrzymał Mariusz Waldowski, również uczeń II h. Wszystkich oczarował występ Aleksandry Łasińskiej i Pawła Semraua, których już nikomu nie trzeba przedstawiać. Duet wyśpiewał I nagrodę w kategorii poezja śpiewana. Nagrody zwycięzcom wręczył Wojciech Rybakowski – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

Zawsze wiedzieliśmy, że w naszych uczniach drzemie duch poezji…Obchody III Dnia Kaszubskiego przypomniały słowa Józefa Tischnera o tym, że tylko wówczas będziemy szczęśliwi, jeśli zrozumiemy, że miejsce, w którym żyjemy, jest naszym miejscem na ziemi… Ta identyfikacja warunkuje nasze dobro. Zdaje się, że nasi uczniowie wiedzą to doskonale…