Mistrzostwa szkoły w bowlingu

Dnia 5. kwietnia 2016 r. wskrzesiliśmy tradycję organizowania Mistrzostw Szkoły w Bowlingu. W wejherowskim klubie Olimp o tytuł najlepszych, a tym samym miejsce w reprezentacji „Samochodówki” na zbliżające się Mistrzostwa Powiatu postanowiło zawalczyć dziewiętnastu uczniów, w tym osiem dziewcząt i jedenastu chłopców. O zwycięstwie decydowała suma punktów zdobyta w dwóch rundach (40 rzutów) w przypadku chłopców i po 30 rzutach w przypadku naszych zawodniczek. W ciągu przeszło godzinnej gry dziewiętnaście razy usłyszeliśmy charakterystyczny dźwięk sygnalizujący „strike-a”, czyli strącenie wszystkich 10 kręgli w jednym rzucie i cztery razy zabrzmiał on dla Jakuba Baranowskiego (2b LO). To właśnie ten zawodnik okazał się najlepszym tego dnia – z wynikiem 255 punktów zwyciężył wśród chłopców. Tytuł Mistrzyni zdobyła Luiza Kass (2b LO).

Ale gratulować możemy wszystkim zawodnikom, bo znaleźli chwilę po lekcjach, by aktywnie spędzić czas i w atmosferze zabawy zintegrować się z koleżankami i kolegami ze szkoły.

MiejsceDziewczętaChłopcy
I miejsceLuiza Kass (2b LO)Jakub Baranowski (2b LO)
II miejsceAnna Socha (3e LONataniel Prałat (3 b LO)
III miejsceKarolina Ehrlich (2b LO)Wiktor Wolszon (2b LO)
IV miejsceAlicja Kaleta (3b LO)Krzysztof Kankowski (2m LO)
V miejsceMonika Walenta (3b LO)Szymon Wandke (2e LO)

Pozostali uczestnicy: Anna Jeka (3b LO), Aleksandra Wenta (3b LO), Dagmara Kielińska (3b LO), Karol Kałowy (2h LO), Oskar Szafirski (2h LO), Szymon Okroy (2m LO), Jan Hebel ()4 bT), Błażej Fetta (4 aT), Dariusz Kupc (3b T).