II miejsce drużynowo i kilka indywidualnie

W piątek, 4 marca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na trasie Reda–Gniewowo odbył się pierwszy bieg przełajowy ku czci „Żołnierzy Wyklętych”. Na odprawie stawiło się sześć szkół z powiatu wejherowskiego, wśród nich reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie.

Z każdej szkoły startowało 10 uczestników, pięcioro dziewcząt i pięcioro chłopców. Klasyfikacja indywidualna odbywała się osobno w kategoriach dziewcząt oraz chłopców. Dodatkowo organizator przewidział kategorię drużynową, na której wynik składały się miejsca miejsca obu płci z danej szkoły. Trasa biegu ustalona na odległość 1963 metrów nawiązana została do roku śmierci Józefa Franczaka – uznanego za ostatniego „żołnierza wyklętego”.

Nasi reprezentanci dawno nie ścigali się na typowo przełajowej trasie, która była trudna i wymagała od wszystkich uczestników odwagi, wytrzymałości oraz determinacji. Pierwsze wystartowały dziewczyny, pokonując od razu mocny podbieg. Zaraz na nimi pobiegli chłopcy. Walcząc o zachowanie równowagi w błocie i na śliskiej trawie. Dalej nie było dużo łatwiej. Po przebiegnięciu mniejszej pętli ukazała się ich oczom kolejna potężna górka. Z zaciśniętymi zębami, pokonali piekący ból mięśni ud i dalej przyspieszali,aby zając doskonałe lokaty, które przedstawiamy poniżej.

Pragniemy wyróżnić Martę Topp, która dobiegła jako pierwsza z czasem 8 minut i 34 sekund, z ponad minutową przewagą nad rywalkami oraz Marcina Kołodziejskiego, który wykazał się niezłomnym hartem ducha i walką do ostatnich metrów, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Zarówno dziewczyny jak i chłopacy spisali się wzorowo – gdyby niedyspozycja zdrowotna nieobecnego piątego naszego zawodnika – z dużą przewagą pokonalibyśmy w klasyfikacji drużynowej wszystkie szkoły! Mimo to, jako drużyna, zajęliśmy drugie miejsce na podium i z dobrym nastawieniem szykujemy się do Powiatowej Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych.:

Imię i NazwiskoMiejscePunkty
Marta Topp1 miejsce40 punktów