Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

W Filharmonii Bałtyckiej dnia 9 lutego 2016 roku odbyła się uroczysta gala stypendialna w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej 2015/2016”. Jest to już dziewiąta edycja projektu unijnego, w której wyróżniono 400 zdolnych uczniów z województwa pomorskiego. Z naszej szkoły zakwalifikowała się uczennica klasy pierwszej FT Klaudia Schroeder która wraz z opiekunem panią Bernadettą Albecka wzięła udział w uroczystym wręczeniu stypendiów przez Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka. W tegorocznym unijnym programie szczególną uwagę zwrócono na zdolne dzieci i młodzież, które realizują swoje pasje z dala od dużych ośrodków kulturowo – społecznych.

Pan Marszałek Mieczysław Struk w swym przemówieniu szczególnie podziękował rodzicom zdolnych dzieci oraz dyrektorom szkół i opiekunom za wnioski złożone w odpowiednim czasie. Przemówienie marszałka poprzedził wysęp tancerzy z Gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej pod przewodnictwem Alicji Krawiec. Miłym zaskoczeniem dla naszej uczennicy był list gratulacyjny oraz upominek od Wójta Gminy Linia, pani Bogusławy Engelbrecht, który wręczyła Klaudii osobiście.