Spotkanie z Prezydentem Miasta Wejherowa – Budżet Obywatelski

W dniu 9 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyło się spotkanie naszych uczniów z władzami miasta: Prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem oraz Skarbnikiem panem Arkadiuszem Kraszkiewiczem na temat Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podczas spotkania omówiono kwestie formalne dotyczące wydatkowania pieniędzy z budżetu miasta, przywołano ubiegłoroczne inicjatywy obywatelskie, przedstawiono projekty zwycięskie oraz zachęcono naszą młodzież do składania propozycji projektów: „Masz pomysł-zgłoś projekt! Zagłosuj!”

Po prezentacji Prezydenta nasi uczniowie mieli okazję do swobodnej dyskusji na temat swoich pomysłów, które na bieżąco omawiano. Spotkanie stało się apelem dla naszej młodzieży do kreatywnego włączenia się w sprawy miasta Wejherowa. Każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16-ty rok życia może wpłynąć na realizację inwestycji w naszym mieście i o nich współdecydować.

TWOJE MIASTO-TWOJA INICJATYWA