Srebrne hokeistki

W piątek 22 stycznia 2016 r. w hali sportowej ZSP nr 2 rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Dziewcząt w Unihokeju. W rozgrywkach wzięło udział 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. Nasz zespół został rozstawiony do grupy A (jako wicemistrz 2015), a ZSP nr 2 ,,Elektryk” (Mistrz 2015) do grupy B. W grupie A w drodze losowania znalazły się jeszcze: ZSO II LO „Kaszuby”, ZSP nr 1 „Sobieski” oraz ZSP nr 3 „Budowlani”. W grupie B: ZSP Reda i ZSP nr 1 Rumia.

Z grupy wyszliśmy z pierwszego miejsca, nie przegrywając żadnego meczu. Nasze dziewczyny nie odpuszczały nawet na minutę, od początku do końca „cisnęły” przeciwniczki. Wygrały również 1:0 pierwszy półfinał z Mistrzem Powiatu z poprzedniego roku, czyli „Elektrykiem”, który wyszedł z grupy B z drugiego miejsca. W zwycięstwie przeszkodziła im tylko jedna jedyna bramka zdobyta przez ZSP nr 1 Rumia w meczu finałowym i był to ich jedyny przegrany mecz w tym turnieju – tak niewiele i zarazem tak wiele. Nie zapominajmy jednak o tym, że jest to sport.

Nasze reprezentantki swoją postawą sportową i sercem do rywalizacji mogą być wzorem dla innych uczniów, zwłaszcza tych unikających lekcji wychowania fizycznego. Podsumowując, był to udany turniej, dostarczył wielu emocji sportowych, nie mniejszych niż naszej reprezentacji narodowej, a nasze hokeistki stanęły na wysokości zadania. Nie obyło się bez kilku interwencji ratowników medycznych, bo pomimo że rywalizowały ze sobą dziewczyny, gra była cały czas bardzo zacięta. Zaangażowanie naszej drużyny, determinacja, chęć wygranej i zdobyta w klasyfikacji pozycja sprawiły ogromną radość zarówno opiekunom jak i kibicom. Dziękujemy Wam za wysiłek i zaangażowanie, a ponieważ wiemy, że odczuwacie niedosyt, w przyszłym roku powalczymy o więcej.

Szkołę reprezentowały: Klaudia Szymańska, Luiza Kass, Dominika Żak, Katarzyna Grubba, Paulina Brzeska, Kornelia Formella, Edyta Szymańska, Dagmara Kielińska, Laura Lademann, Anna Miszka, Klaudia Dominik, Kinga Styn.

Klasyfikacja końcowa: I. ZSP nr 1 Rumia II. ZSP nr 4 Wejherowo III. ZSP nr 2 Wejherowo IV. ZSP nr 1 Wejherowo V. ZSP Reda VI. ZSO II LO Wejherowo VII. ZSP nr 3 Wejherowo