Wyniki I etapu Olimpiady

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły z klasy IIp LO – Weronika Janzen i Luiza Formela zakwalifikowały się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Hasłem przewodnim bieżącej edycji jest „Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. W dotychczasowych dwudziestu siedmiu edycjach Olimpiady wzięło udział prawie 300 tys. uczniów, a do samych tylko zawodów XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zgłosiło się łącznie ponad 14 tys. uczniów z prawie 900 szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej należy do jednej z najbardziej popularnych pod względem liczby uczestników. Laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zasilają szeregi kadr menedżerów, nauczycieli akademickich i fachowców w różnych dziedzinach praktyki gospodarczej.