I miejsce w powiecie

W dniach 17-18 listopada 2015 r. w ZSP nr 1 w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Po raz trzeci z rzędu reprezentacja naszej szkoły była niepokonana. Dziewczęta Mistrzyniami Powiatu!

Ale od początku…
Dzień 1. Zespoły zgłoszone do udziału w zawodach podzielone zostały na dwie grupy. Naszymi rywalkami były drużyny z ZSP nr 2 Wejherowo („Elektryk”), ZSP Reda i ZSP nr 2 Rumia. Mogłyśmy czuć się faworytem, a wyniki spotkań jedynie utwierdziły nas w przekonaniu, że na takie miano zasłużyłyśmy. Rozegrałyśmy trzy mecze, w których łącznie zdobyłyśmy 53 bramki, a straciłyśmy tylko 11.Wyniki meczów grupowych::

4. ZSP nr 2 Rumia1:233:171:11x5-51IV

Dzień 2.Jako zwycięzca grupy B w półfinale spotkałyśmy się z drugim zespołem grupy A – ZSP nr 3 Wejherowo („Dworcowa”). Na początku pierwszej połowy stres nie pozwolił na taką grę, na jaką było nas stać. Trzybramkowa przewaga wywalczona przed przerwą uspokoiła nerwową atmosferę na tyle, że w drugiej części meczu bramki zdobywałyśmy już tylko my.Niespodziewanie w finale spotkałyśmy się ponownie z „Elektrykiem” (który pokonał ZSP nr 1 w półfinale). Grę rywalek znałyśmy z dnia poprzedniego – to z nimi wygrałyśmy 20:6. W meczu o pierwsze miejsce chyba nikt nie liczył na niespodziankę. Wygrałyśmy 22:0 (11:0). Najlepszym komentarzem takiego rezultatu są słowa dyrektora PZPOW w Wejherowie p. Andrzeja Byczkowskiego: „Takiego wyniku w finale w historii Mistrzostw Powiatu jeszcze nie było.” Brawo dziewczyny!