Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2015 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu narodowego rozpoczęło oficjalną część obchodów święta nauczycieli. Na dużej sali gimnastycznej zgromadziło się przeszło trzystu uczniów – reprezentacje klas starszych oraz wszystkie klasy pierwsze, które za moment miały przystąpić do ślubowania.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Anna Wilk, która mówiła o trudnych zadaniach na najbliższy rok, a w szczególności dla uczniów pierwszych klas oraz podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na stację Zespołu Szkół wjechał pociąg z maszynistą – panią Dyrektor wg rozkładu pani Wicedyrektor. Na kolejnych stacjach w rytm piosenek wsiadali specjaliści od królowej nauk – matematyki, rozśpiewani poloniści, nasi poligloci, wybuchowi przyrodnicy, poszukiwacze złotego pociągu, zespół interwencji kryzysowej pod kierownictwem Pana Dyrektora, a nawet zespół od spraw specjalnych i wielu ciekawych wypadów: na motocykl, ryby i grzyby. Były przemówienia, wiersze, piosenki i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Wszystko zostało zamknięte życzeniami i uściskami od wychowanków.

Tym sympatycznym akcentem zakończyły się obchody uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie.