Powiatowy konkurs o Janie Pawle II

Spotkania Jana Pawła II z młodzieżą w ramach Światowych Dni Młodych były tematem IX konkursu poświęconego osobie Ojca Świętego i jego działalności. Każdy, kto pragnął wziąć udział w rywalizacji musiał zgłębić wszystkie homilie Papieża wygłoszone podczas spotkań z młodymi. Cenna okazała się wiedza historyczna, mianowicie, gdzie i w którym roku odbyły się kolejne spotkania papieskie w ramach ŚDM.

Drugi etap składał się z części poetyckiej, oczywiście źródłem były teksty Karola Wojtyły. Poetka, pani Bogumiła Klein z wielkim wzruszeniem przyglądała się zmaganiom miłośników papieskiej poezji.Etap trzeci, jako dopełnienie całości Konkursu polegał na udzieleniu odpowiedzi na trzy losowe pytnia, dotyczące przede wszystkim słów Jana Pawła, II kierowanych do młodego pokolenia przy okazji spotkań ŚDM.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowała klasa 1b LO w składzie: Sandra Brzoskiewicz, Justyna Chodnicka, Weronika Lachs. Chodź nie udało się zająć podium, uczennice naszej szkoły obiecały, że za rok zawalczą o najwyższą nagrodę