Warsztaty artystyczne – JUNGENKUNSTSOMMER 2015

W dniach 23-28 sierpnia 2015 roku odbyły się jedenaste międzynarodowe warsztaty artystyczne (Jungendkunstsommer 2015) we Flecken Zechlin (Niemcy). Uczestniczyła w nich młodzież z Niemiec, Czech i Polski. Polską grupę tworzyła młodzież z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych oraz trójka uczniów naszej szkoły: Kacper Frybezowski, Tomasz Drzeżdżon i Wiktoria Markiewicz. Do wyboru były warsztaty: filmowe, teatralne, muzyczne/wokalne, graffiti, teatr cieni oraz lepienie z gliny. Tematem przewodnim było hasło „Strange in paradise” („Obcy w raju”).Młodzież pracowała w grupach, by na koniec zaprezentować wyniki swojej pracy. Kacper działając z grupą filmową stworzył dokument tegorocznego wyjazdu. Tomasz z Wiktorią pracowali w grupie graffiti, gdzie poznali m.in. techniki malowania sprayem oraz mogli rozwijać wyobraźnie. W wolnym chwilach korzystali z atrakcji ośrodka, jednocześnie szkoląc języki obce.Cały wyjazd wspominają bardzo miło, ciesząc się, że mogli w nim uczestniczyć. Planują też wybrać się za rok na dwunastą już edycję warsztatów.