Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Dnia 4 czerwca 2012 r. odbył się II etap i finał konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych Deutsch-Land-Nachbarland organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego. W pierwszym etapie naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów: Czereda Mateusz, Funk Karolina, Pająk Adam, Torebko Agnieszka, Meyer Kacper, Engelbrecht Ewelina, Kowalska Agnieszka, Chamera Łukasz. Do II etapu zakwalifikowali się Mateusz Czereda i Kacper Meyer. O awansie do finału decydowała liczba punktów zdobytych w dwóch pisemnych etapach konkursu. Sztuka ta udała się Mateuszowi Czereda, który po wyrównanej walce zajął ostatecznie wysokie V miejsce. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w etapie szkolnym życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy o naszym zachodnim sąsiedzie i już dziś życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji konkursu.