I Przegląd Szkolnych Kabaretów

Dnia 21 marca w naszej szkole odbył się I Przegląd Szkolnych Kabaretów, zorganizowany przez Radę Młodzieży wraz z opiekunami. Mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko sparodiowanych nauczycieli naszej szkoły, ale również talenty aktorskie naszych kolegów i koleżanek.

Kabaret, podobnie jak i satyry ma bawić, uczyć, wytykać błędy i wady, ale nigdy nie powinien ośmieszać konkretnych osób, dlatego tez nasi rówieśnicy z ogromna rozwaga i kultura przestawili szkolne społeczeństwo. Niektórzy nie wykazali się zbytnio swoimi umiejętnościami, ale liczna publiczność doceniła każdego uczestnika.

Jury, w którego skład wchodzili – przedstawiciel rady młodzieży Wojciech Szefka oraz Pani Alicja Długosz wraz z Panią Aleksandrą Dampc, po długich obradach wyłonili zwycięzców. Otóż pierwszym miejscem nagrodzili klasę IIP ze skeczem pt.: „Zwyczajny dzień w pokoju nauczycielskim” wyjazdem do kina, a dwa wyróżnienia dodatkowym np. z języka polskiego dla klasy IIB ze skeczem pt.: „Nauczyciele oczyma uczniów”, oraz klasy IIH ze skeczem pt.: „Adelajda”.

Owy przegląd kabaretów jest dowodem na to, że szkoła jest miejscem, w którym możemy odnaleźć wszystkie rodzaje komizmu.

DOBRY POMYSŁ NA PRZYSZŁOŚĆ