ZSP 4 na Biegu Urodzinowym Gdyni

W sobotę dnia 25 lutego 2012 r. odbył się Bieg Urodzinowy Gdyni. Mimo sztormowego wiatru, w biegu głównym „OPEN” na dystansie 10 km, wystartowało 1482 zawodników. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Katarzyna Okroy – 3eLO,Katarzyna Dampc – 3eLO, Aleksandra Morycka – 3pLO, Piotr Gołąbek – 3 mLO, oraz dwie nauczycielki: Joanna Kwiatkowska i Maria Maj-Roksz.

Trasa biegła Ulicą Świętojańską, Piłsudskiego oraz Skwerem Kościuszki. Czasy naszych reprezentantów:
♦ Maria Maj-Roksz – 40:42 sekund
♦ Joanna Kwiatkowska – 47:30 sekund
♦ Piotr Gołąbek – 3m – 47:49 sekund
♦ Katarzyna Okroy – 3e – 62:42 sekund
♦ Katarzyna Dampc – 3e – 67:26 sekund
♦ Aleksandra Morycka –3p – 62:27 sekund

Rewelacyjnie spisali się Katarzyna Konkel z 2 bLO i Karol Kass z II bT w biegu młodzieżowym na 2 km – Kasia wygrała, a Karol zajął wysoką piątą lokatę.

W biegu wziął również były nauczyciel naszej szkoły ksiądz Arkadiusz Warszyński, który podobnie jak na biegu Niepodległości przybiegł trochę za Joanną Kwiatkowską:) Czas księdza Arka to 52:55 sekund.

Wszystkim Gratulujemy!!

W roku ubiegłym organizatorzy zaskoczyli biegaczy formą medalu, który to po skompletowaniu wszystkich elementów stworzył tytułowe hasło Biegów. Podobnie w tym roku medal jest początkiem układanki, wzbudził nieukrywane uznanie wśród biegaczy, na kolejnych biegach po prostu trzeba być. Pozostałe biegi wchodzące w skład cyklu GPX i ich terminy to: Bieg Europejski 12 maja, Nocny Bieg Świętojański 7 lipca i Jesienny Bieg Niepodległości 11 listopada.