Klasa biologiczno-sportowa

W tej klasie poszerzysz wiedzę o człowieku i świecie przyrody oraz będziesz mieć możliwość aktywnie uprawiać sport. Tu nauczysz się biologii w typowo akademickim stylu i zrozumiesz, jak atomy łączą się w związki i do czego może to doprowadzić. Poznasz metody analizy przebiegu procesów technologicznych, które są nieodzowne do zapobiegania otrzymywania produktów niezgodnych z obowiązującymi normami technologicznymi. Nauka w tej klasie przygotuje Cię do wielu atrakcyjnych i pożądanych w XXI wieku kierunków studiów przyrodniczych, medycznych, kosmetologicznych, służb publicznych i związanych z szeroko pojęta kulturą fizyczną.

Niewątpliwym atutem tego profilu kształcenia jest nauczanie biologii w akademickim stylu oraz wszechstronny rozwój fizyczny uczniów poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej w niemalże wszystkich dyscyplinach.

Przedmioty rozszerzone • język angielski
• biologia
• chemia
• dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego
Test sprawności fizycznej odbędzie się 25.06.2020 r. i 02.07.2020 r.
Zajęcia rozwijające zainteresowania: • podstawy analityki chemicznej
Drugi język do wyboru: • język niemiecki
• język rosyjski
• język hiszpański
O przydziale do danej grupy językowej decyduje ilość punktów rekrutacyjnych.
Wniosek o przyjęcie do szkoły należy wypełnić, oznaczając cyframi wybór drugiego języka, gdzie 1 oznacza język najbardziej pożądany, 2 kolejny, 3 język ostatniego wyboru. W grupie języka hiszpańskiego mamy 24 miejsca.

W klasie o tym profilu:

  • 10 godzin w tygodniu poświęcisz na treningi sportowe. Kluczowymi dyscyplinami doskonalonymi w naszej szkole są: piłka ręczna, lekkoatletyka, biegi na orientację i piłka nożna. Mile widziani są także entuzjaści unihokeja, siatkówki, koszykówki czy nordic walking,
  • pełnowymiarowa, nowocześnie wyposażona hala sportowa z siłownią i salą fitness oraz kompleks wielofunkcyjnych boisk z bieżnią zapewnią Ci wspaniałe warunki wszechstronnego rozwoju,
  • poznasz tajniki biologii i chemii nie tylko w teorii, ale dzięki nowoczesnym technikom multimedialnym i ćwiczeniom laboratoryjnym prowadzonym zarówno w szkole jak i na Uniwersytecie Gdańskim – również w praktyce,
  • na zajęciach podstaw analityki chemicznej zdobędziesz umiejętność projektowania i przeprowadzania syntez chemicznych, wiedzę o technikach laboratoryjnych oraz o podstawach technologii chemicznej,
  • otrzymasz możliwość udziału w wielu projektach, badaniach, konkursach, zawodach przedmiotowych i sportowych,
  • nauczysz się czynić świat choć odrobinę lepszym, włączając się w organizacje akcji charytatywnych na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska.

Jeśli marzysz o medycynie, weterynarii, biotechnologii, karierze sportowej lub tytule inżyniera, przyjdź do nas!! Dzięki rzetelnej pracy w V LO przygotujesz się do egzaminów maturalnych, by dostać się na wybrany kierunek studiów! Mariaż sportu i nauki.

Język angielski
Uwaga: Język angielski jest kontynuowany w 2 lub 3 grupach zaawansowania znajomości języka lub w EUROGRUPIE przygotowującej do FCE lub CAE, które tworzy się w oparciu o obowiązkowy test przeprowadzany przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dyplom By uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć szkołę podstawową i przystąpić do egzaminu ósmoklasisty. Profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 2 do 3 przedmiotów). Istnieje również klasa dwujęzyczna, w której niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub szkole wyższej (wymagane świadectwo dojrzałości).