Dwa miejsca na podium

Dnia 28 kwietnia 2014 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się XLIII Powiatowe Eliminacja Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”.

Na eliminacje przybyło ponad 70 uczestników w 5 kategoriach grupowych: klasy 0, klasy I-II szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych, gimnazja i klasy ponadgminazjalne Najliczniejsze grupy były w klasach 0 i I-III szkół podstawowych. Jury w składzie Bogumiła Gołąbek, Jadwiga Hewelt oraz Eugeniusz Pryczkowski oceniało profesjonalizm wykonywanych utworów.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zajął Karol Barzowski, a drugie Beata Riegel. Zdobywca pierwszego miejsca będzie prezentować swoje umiejętności na Turnieju Finałowym w Chmielnie. Warto nadmienić, że od pięciu lat nasz szkoła reprezentuje powiat wejherowski w finale, a dwa lata temu Karol zajął tam pierwsze miejsce.

Gratulujemy!!!