Zwycięstwo dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych jak co roku wzbudzają duże emocje wśród zawodników i prowadzących nauczycieli. Drużyna składająca się z 10 osób jednego dnia musi stawić się w pełni zdrowia i formy aby walczyć o medale dla swoich szkół. Tego dnia spotykają się najszybsi biegacze średnodystansowi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dziewczęta rywalizują na dystansie 10x800m, a chłopcy na odcinku 10×1000. W tym roku areną zmagań  były bosika MOSiRu w Rumi. Szkoły ponadgimnazjalne zaczęły swoje zmagania od rywalizacji dziewcząt. W naszej sztafecie na pierwszej zmianie wybiegła Kinga Styn , która po 500m wyszła na prowadzenie. Niestety w trakcie biegu jedna z rywalek niechcący nadepnęła Kindze na stopę, wskutek czego nasza zawodniczka ostatnie 300m biegła w jednym bucie. Przybiegła na drugiej pozycji z 3s startą do zespołu z „Bukowej”. Na drugą zmianę ruszyła Kinga Maliszewska, która pobiegła równym, mocnym tempem i po 400m wyszła na prowadzenie i już do mety tylko powiększyła przewagę . Od 3ciej do ostatniej zmiany (kolejno Izabela Gaffke, Oktawia Lewicka, Klaudia Kowalewska, Kamila Domarus, Weronika Pawlak, Monika Marczykowska, Julia Myszk, Angelika Stenel)  dziewczyny nie dały wyrwać sobie zwycięstwa kończąc rywalizację z ponad minutową przewagą nad drugim zespołem (LO nr 1 w Wejherowie). Jako trzecia na metę wpadła drużyna z „Elektryka”. Za tydzień nasze uczennice chcą walczyć o medal w Finale Wojewódzkim w Garczynie.

Chłopcy nie mieli tyle szczęścia co dziewczyny. Na zawody nie stawił się najszybszy zawodnik drużyny, ponieważ dzień wcześniej doznał poważnej kontuzji podczas meczu piłki nożnej. Nasi panowie walczyli o każdy metr trasy, zostawili serce i płuca na trasie, ale wystarczyło to na 4tą pozycję. Gratulujemy walki i mamy nadzieję na lepszy występ w przyszłym roku. Wśród chłopców na pierwszym miejscu podium stanął zespół LO nr 1 w Wejherowie, drugi stopień zajęli uczniowie z Elektryka, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Rumi.