Cztery brązowe medale w województwie

Prawie na końcu województwa – w Chojnicach – odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lekkoatletyce. Długa podróż nie przeszkodziła naszym reprezentantom wywalczyć aż czterech brązowych krążków. Worek z medalami otworzyła Martyna Piekut, która wywalczyła brązowy medal w biegu na 100 m. W tym samym czasie po drugiej stronie stadionu Albert Ruta rzucił dyskiem na odległość 31 m, czym zapewnił sobie trzecie miejsce na podium. Kolejny brązowy medal zdobyła Aleksandra Dominik w pasjonującym biegu na 800 m. Cezary Grabowski wywalczył trzecią pozycję w skoku wzwyż.

O podium otarła się również Dominika Dopke zajmując czwarte miejsce w wyczerpującym biegu na 1500 m oraz nasza sztafeta dziewcząt 4×100 m w składzie: Angelika Stencel, Izabela Gaffke, Kamila Domarus oraz Martyna Piekut. W punktującej ósemce znaleźli się również: Kamila Domarus – szósta w biegu na 800 m, Mikołaj Bargański – szósty w skoku w dal
Martyna Piekut – siódma w biegu na 400 m oraz Karolina Drewa – ósma w rzucie oszczepem.