Maturzyści 2019 – w drogę! Po własny los!

Pożegnanie kolejnego rocznika abiturientów naszej szkoły miało miejsce w szczególnym czasie, ale było nie mniej uroczyste i wzruszające niż w latach ubiegłych. Wskazówek na dalszą drogę młodzieży udzielili wicedyrektorzy szkoły i wychowawcy- wolność, dobroć, uczciwość, wolna wola, odwaga, pokój… to tylko niektóre z nich, przekazane poezją, w przepięknej oprawie muzycznej wykonanej przez Oliwię Guziuk i Bernarda Rutha. Abiturienci, którzy opuszczają mury szkolne, będą walczyli o jak najlepszy wynik maturalny, a potem wymarzone studia i pracę, podczas wzruszającego ślubowania przyrzekali godnie reprezentować naszą szkołę, być prawym obywatelem i włożyć całe serce w każdą dojrzałą pracę i inicjatywę. W uroczystości wzięli udział także rodzice uczniów- a już wkrótce absolwentów- którzy otrzymali podziękowanie za trud i  zaangażowanie w życie szkoły. Wzruszenie mieszało się z radością, jako że 190 absolwentów otrzymało świadectwo ukończenia szkoły i rozpoczyna kolejny etap życia…

W czasie uroczystości doceniliśmy i uhonorowaliśmy sukcesy naszych uczniów. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią: Klaudia Schroeder (4 fT) i Roksana Milosz (3m LO) otrzymały nagrody, ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Powiatowego Zespołu Szkół nr 4. Nagrodzeni zostali wszyscy, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem: Angelika Górska (3b), Paulina Krawczyk (3e), Agata Maliszewska (3e), Kornelia Ogórkiewicz (3e), Kornelia Pietkun (3e), Zofia Roszman (3e), Martyna Stalmach (3e), Agata Dawidowska (3m), Sylwia Romańska (3m), Natalia Stenka (3m).

Dyplomy w pięknej oprawie, ufundowane przez Stowarzyszenie, otrzymali również absolwenci, którzy reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach i konkursach przedmiotowych:

Zuzanna Frey3p LOKornelia Ogórkiewicz3e LOEryk Frybezowski3b LO
Jakub Banaszek3m LOZuzanna Okoń3e LOKarolina Drewa3b LO
Michał Gafke3m LOZofia Roszman3e LOBartosz Paździo3b LO
Paulina Krzekowska3m LOMartyna Stalmach3e LOAgata Maliszewska3e LO
Sandra Kwidzińska3m LOKamila Goike3e LOJulia Ciskowska4 fT
Kamila Pionke3m LOMarcin Stenka4 aTDominika Giergińska4 fT
Filip Stark3m LORobert Zatoński4 aTAdam Chrabkowski4 fT
Tomasz Bartosiewicz4 aT

Doceniliśmy i nagrodziliśmy wkład sportowców, którzy zapracowali na wysoką pozycję szkoły:

Adamus Patryk4a TRhoda Maciej4 aTLanga Klaudia3b LO
Białk Krzysztof3p LORogksz Szymon3b LOMajewska Marcelina3b LO
Dybowski Karol3b LOSałata Radosław3b LOMaliszewska Agata3e LO
Fetta Mateusz4a TBarzowska Wiktoria3b LOOgórkiewicz Kornelia3e LO
Grabowski Cezary3b LODopke Michalina3 eLOOkoń Zuzanna3e LO
Hirth Patryk3p LODrewa Karolina3b LOSobczak Dorota3b LO
Lademann Mikołaj4b TFrey Zuzanna3p LOStalmach Martyna3e LO
Loewenau Aleksander3m LOGórska Angelika3b LOStencel Angelika3b LO
Milewski Michał3b LOKlawikowska Weronika3b LOStenka Paulina3b LO
Patalewski Adam3b LOKosznik Milena3b LOSchmidt Agnieszka3b LO
Piekarski Jakub3b LO

Tytuł najlepszego sportowca sportowca zdobyli: Karolina Drewa i Radosław Sałata, tytułem najlepszego kibica odznaczona została Zuzanna Frey.

Wicedyrektorzy Celina Tańska i Cezary Lewandowski wraz z germanistkami Moniką Rolbiecką i Anną Guziuk wręczyli certyfikaty C1 absolwentom klasy euro- aż 12 osób otrzymało potwierdzenie zaawansowanej znajomości języka niemieckiego. Podziękowania za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym otrzymała Dorota Sobczak (3b LO). Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w konkursach zawodowych: Tomasz BartosiewiczMarcin StenkaRobert Zatoński, Waldemar Lessnau.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość: pani Karinie Zadworzańskiej za scenariusz i koordynację, panu Maciejowi Lewińskiemu za obsługę techniczną, pani Ewie Sowińskiej za  dekorację, panu Bogdanowi Malandemu za część oficjalną oraz uczniom i wychowawcom, którzy zaangażowali się w jej przeprowadzenie.