Certyfikaty B1 rozdane

We wtorek 2 kwietnia 2019 po raz 16. rozdane zostały certyfikaty języka niemieckiego na poziomie B1. 2 miesiące wcześniej, 1 lutego 2019, 22 uczniów z klasy 2e przystąpiło do pisemnej części egzaminu Goethe Zertifikat B1, a tydzień później do części ustnej egzaminu. Uzyskane przez zdających wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania- 100% zdawalność, 8 ocen bardzo dobrych, średnia wszystkich wyników z egzaminu: 87%.

Gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy podeszli do tego egzaminu – tylko oni wiedzą ile pracy i wysiłku kosztowało ich osiągnięcie takiego poziomu znajomości języka po półtorarocznej nauce. Słowa uznania należą się również nauczycielkom, które przygotowały młodzież do egzaminu. Tegoroczną uroczystość uświetniła swoją osobą pani Starosta Gabriela Lisius, która wraz z panią Dyrektor Anną Wilk wręczyła uczniom upragnione certyfikaty.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała klasa 1e, która przygotowała dla swoich starszych koleżanek i kolegów krótki program artystyczny. Wystąpiły Adriana Block, Zuzanna Bojke, Zuzanna Marzec, Zuzanna Palmowska oraz gościnnie Zofia Roszman z 3e, Zuzanna Frey z 3p i Zuzanna Hajkowicz z 2b. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku na egzaminie Goethe Zertifikat C1!