Lionheart 2019

Kolejna, już VI edycja konkursu Lionheart za nami! Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem, 29. marca, aż 80 gimnazjalistów i ósmoklasistów wzięło udział w II etapie konkursu. Uczniowie mieli do rozwiązania test gramatyczno-leksykalny, trwający 45 minut, a następnie wzięli udział w warsztatach z mowy potocznej w języku angielskim przygotowanych przez p. Łukasza Maja. W międzyczasie opiekunowie sprawdzali testy i wyłonili 10 najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w finale opartym na teleturnieju „1 z 10”:

• 1. Małgorzata Górska /Szkoła Podstawowa w Bolszewie
  • 2. Szymon Bochentyn /Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie
  • 3. Łucja Obrębska / Gimnazjum nr 1 w Rumi
  • 4. Michał Lubiszewski / Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie
  • 5. Igor Klarecki / Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie
  • 6. Adrianna Płocka / Gimnazjum nr 1 w Redzie
  • 7. Zofia Borysiak / Gimnazjum nr 1 w Redzie
  • 8. Adriana Aleksandrowska / Gimnazjum nr 3 w Wejherowie
  • 9. Natalia Kulik / Gimnazjum nr 3 w Wejherowie
  • 10. Jakub Potrykus / Gimnazjum nr 3 w Wejherowie

Finaliści wyznaczali siebie do odpowiedzi, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu gramatyki, leksyki i kultury krajów anglojęzycznych. Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwała trzyosobowa komisja, a przygotowaniem finału zajęli się uczniowie klas III z grupy 3A1 pod opieką p. Weroniki Klimek. Poziom wiedzy finalistów był niezwykle wyrównany, a zwyciężczynią została Adriana Aleksandrowska. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Natalia Kulik i Szymon Bochentyn. Zorganizowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania naszej wspaniałej Młodzieży, stąd ogromne podziękowania dla wszystkich współorganizatorów.