Profi in Deutsch 2019

1 marca odbyła się w naszej szkole VI edycja konkursu języka niemieckiego „Profi in Deutsch”. Była ona wyjątkowa nie tylko dlatego, iż składała się z trzech etapów, ale przede wszystkim po raz pierwszy została rozegrana w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjum i szkoła podstawowa.

Po artystycznym otwarciu oraz dopingującej przemowie Pani Dyrektor Anny Wilk, uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu online. O tym, kto znalazł się w finałowej dziesiątce zadecydowały nie tylko poprawność odpowiedzi ale także refleks.

Trzecia runda swoimi zasadami jest podobna do popularnego teleturnieju telewizyjnego „1 z 10”. Uczniowie musieli wykazać się zatem nie tylko wiedzą, ale także przemyślaną taktyką. Ostatecznie w kategorii gimnazjów zwyciężyła Julia Bobkowska przed Mateuszem Blaszkiewiczem i Sonją Treder. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszą okazała się Julia Chmielecka. Drugie miejsce zajęła Kamila Wołoszyn, przed Dominiką Ślifarską.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Wejherowskiego oraz Centrum Języków Obcych „Interverbum” wszyscy uczestnicy trzeciej rundy zostali nagrodzeni cennymi publikacjami, które na pewno przyczynią się do dalszego rozwoju ich kompetencji językowych. Warto podkreślić, że tegoroczna edycja konkursu była także rekordowa pod względem ilości uczestników. Do pierwszego etapu przystąpiło łącznie 155 młodych miłośników języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że większość z nich zdecyduje się kontynuować naukę w naszej szkole.

Szczególne podziękowania należy skierować w stronę uczniów klasy 2e, 3e oraz 2 fT, którzy zadbali o oprawę, dekorację, poczęstunek oraz fotobudkę dla uczestników dzisiejszych zmagań.