Sukces w finale ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język”

W dniach 14-15 czerwca 2018 nasi uczniowie: Agata Maliszewska z klasy 2e i Paweł Maliszewski z 3e wzięli udział w finale XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język” organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe i Wyższą Szkołę Filologiczną. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie  25 uczniów z języka angielskiego i 25 z języka niemieckiego, którzy osiągnęli najlepszy wynik punktowy w teście pisanym w I etapie konkursu.

Tegoroczne rozgrywki finałowe odbyły się pod hasłem przewodnim : „Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W pierwszym dniu rywalizacji uczniowie napisali esej na temat: Czy wolność to tylko przywilej, czy także obowiązek. Wśród 5 osób, które najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem i zakwalifikowały się do ścisłego finału- debaty moderowanej, znalazł się Paweł Maliszewski. W finałowej debacie nawiązującej do hasła przewodniego konkursu Paweł pokazał nie tylko język, ale też swoją klasę! Dzięki swojej zaciętej walce na argumenty i umiejętnościom językowym zdobył 2 miejsce. Warto też wspomnieć o wysokim wyniku Agaty Maliszewskiej, której zabrakło niewiele, by znaleźć się w ścisłym finale.

Gratulujemy sukcesu!