Umowa na budowę podpisana

Dnia 2 czerwca 2017 roku w wejherowskiej Samochodówce uroczyście podpisano umowę z wykonawcą na budowę jedynej w Wejherowie pełnowymiarowej hali sportowej do piłki ręcznej. Uroczyste podpisy w obecności młodzieży szkolnej oraz władz powiatu złożyli: Dyrektor Szkoły pani Anna Wilk, właściciel firmy „WOJ-MAR” pan Mariusz Gustowski oraz Główna Księgowa pani Krystyna Kanasz.Na początku spotkania pani Anna Wilk przedstawiła krótka prezentację odnośnie historii szkoły (jej części zawodowej i sportowej) oraz omówiła koncepcję nowej hali sportowej. Warto przypomnieć, że koncepcja rozbudowy szkoły powstała w 2014 r. Wówczas też został opracowany plan rozwoju placówki. Po licznych konsultacjach z dyrekcją, mieszkańcami i klubami sportowymi w marcu 2017 roku ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej. Według założeń już 1 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej, w której znajdzie się trybuna na blisko 300 osób, pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, sala fitness, szatnie czy siłownia. Obiekt będzie także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.Obiekt umożliwi także organizację zawodów sportowych o zasięgu krajowym lub międzynarodowym. Jest przystosowana do rozgrywania zawodów w zasadzie wszystkich dyscyplin zespołowych. W nowej hali prowadzone będą nie tylko zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, jej powstanie umożliwi rozszerzenie współpracy z klubami sportowymi: m.in. Tytani Wejherowo, Gryf Wejherowo czy Błękitni Wejherowo. Ponadto z hali korzystać będzie mogła również społeczność lokalna. Następnie głos zabrała Starosta Wejherowski pani Gabriela Lisius, która podziękowała Radzie Powiatu i Zarządowi Powiatu za umożliwienie finansowania tej inwestycji, a także pani dyrektor Annie Wilk oraz panu wicedyrektorowi Cezarowi Lewandowskiemu – za determinację i zaangażowanie w dążeniu do osiągnięcia tego celu… czyli budowy pełnowymiarowej hali sportowej. Bo… marzenia się spełniają. Oprócz hali sportowej powstanie także sześć pracowni zawodowych, na które powiat pozyskał unijne dofinansowanie w ubiegłym roku.