III Wejherowski Test Coopera

Test Coopera. III edycja. Wrzesień 2016

16 września 2016 roku, w piątkowe popołudnie, śmiałkowie chcący sprawdzić swoją kondycję fizyczną stawili się na III WEJHEROWSKIM TEŚCIE COOPERA. Organizatorami zawodów byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4. W sumie na szkolnej bieżni pojawiło się ponad 70-ciu sympatyków biegania. W tym roku Test Coopera przeprowadzono również wśród młodzieży wszystkich klas naszej szkoły

Test Coopera to uniwersalny sprawdzian naszej aktualnej dyspozycji sportowej, który polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Pierwsza seria ruszyła o godzinie 15:40, a ostatni biegacze wystartowali późnym wieczorem o godzinie 20:40. Najdłuższy dystans przebiegł Michał Rolbiecki, który w 12 minut pokonał 3962 m. Wśród kobiet najlepszym rezultatem mogła pochwalić się Monika Rolbiecka, która przebiegła 3400 m.

Wejherowski Test Coopera był rozgrywany również korespondencyjnie w Norwegii, gdzie równo o godzinie 16:20 z naszymi biegaczami wystartował Wejherowski biegacz przyjaciel naszej szkoły – Krzysztof Patok. Tego dnia wszyscy zasłużyli na wielkie brawa – każdy zawodnik zostawił na stadionie dużo dobrej energii i pobiegł na miarę swoich możliwości. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a najlepsze trójki z każdej kategorii wiekowej otrzymały plan treningowy przygotowany przez trenera LA do listopadowego Biegu Niepodległości w Gdyni, gdzie co roku na starcie stawia się 6000 amatorów biegania.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy za rok.

Wyniki wszystkich edycji testu znajdują się na stronie: https://www.pzs4-samochodowka.pl/test-coopera-wyniki/

Share:

Author: Maciej Skok