Dwunasta wyprawa z Pitagorasem przez kontynenty

3 czerwca odbyła się dwunasta już edycja konkursu matematyczno geograficznego „ Z Pitagorasem przez kontynenty”, na której gościliśmy pięć drużyn z gimnazjów z powiatu wejherowskiego: Gimnazjum nr 1 w Wejherowie, Gimnazjum Publiczne w Luzinie, Gimnazjum Społeczne nr 1 w Wejherowie, Gimnazjum nr 3 w Wejherowie oraz Gimnazjum nr 2 w Strzepczu.

Tradycyjnie w czasie konkursu uczniowie gimnazjum musieli wykazać się dużym zasobem wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych, ale równie znacząca była umiejętność pracy w grupie, koncentracji i dobry refleks. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością pojęć matematycznych, umiejętnością budowania strategii, a także  sprawnością czytania mapy i ogólną wiedzą o świecie.

Drużyny radziły sobie z zadaniami doskonale, poziom prezentowanych rozwiązań świadczył o dużym zasobie wiedzy gimnazjalistów, a rywalizacja była zacięta.  Pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Luzinie: Dawid Ptach, Jan Ossowski, Radosław Gryczewski. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie w składzie: Adrian Jagielak, Maksymilian Rudnik, Magdalena Klawikowska.  Na podium znalazł się także zespół z Gimnazjum nr 2 w Strzepczu: Magdalena Syldatk, Ewelina Mielewczyk, Daria Pulcyn. Gratulujemy!

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, zachowaniem zasad fair-play i rzetelnym ocenieniem przedstawionych rozwiązań czuwało jury, złożone z nauczycieli ZSP4 w Wejherowie oraz opiekunów grup gimnazjalnych, którym dziękujemy za przygotowanie uczniów i niezwykle miłe opinie na temat konkursu. Nad sprawnym przebiegiem konkursu i dobrą atmosferą wśród publiczności czuwali uczniowie klasy II m, którym bardzo dziękujemy za pomoc.

Zapraszamy w przyszłym roku!