Powiatowy Dzień Sportu

W środę 25 maja 2016 roku świętowaliśmy w szkole Powiatowy Dzień Sportu, który splótł się z zakończeniem projektu trwającego od 2006 roku. Projekt ten zaowocował utworzeniem stref rekreacji – to jemu zawdzięczamy  nasze funkcjonalne i zadbane boiska, a finansowany był przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein w ramach promocji zdrowia, opieki i wychowania poprzez rozbudowę infrastruktury sportowo- rekreacyjnej. Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć Starostę Powiatu Wejherowskiego Panią Gabrielę Lisius oraz Honorowego Konsula Królestwa Norwegii Pana Michała Rzeszewicza wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji Panem Mirosławem Lademannem, Etatowym Członkiem Zarządu Panem Wojciechem Rybakowskim oraz Radnym Powiatu Panem Ludwikiem Zegzułą, którzy wręczyli nam pamiątkowe medale.

Działo się u nas dużo, był to dzień pozytywnych sportowych emocji. Klasy wraz z wychowawcami i zwerbowanymi nauczycielami brały udział w rozmaitych konkurencjach- zarówno sportowych, jak i umysłowych. Zbierając punkty uczniowie musieli:

• przebiec sztafetę z piłką -konkurencja, w której każdy z zawodników musiał jak najszybciej pokonać odcinek na bieżni, prowadząc kijem do unihokeja nie piłeczkę, lecz dużą piłkę do fitnessu. Uczniowie startowali w ustalonej przez siebie kolejności i przekazywali piłkę tak, jak odbywa się to w biegu sztafetowym
  • wyłowić rybki w sieci- celem zabawy było zawieszenie przez jednego z zawodników drewnianych rybek na siatce otaczającej boisko. Miał on zasłonięte oczy, wiec zdając się tylko na podpowiedzi kolegów z drużyny, starał się umieścić je w miejscach, które gwarantowały jak najwięcej punktów.
  • pokonać tor przeszkód – tu zawodnicy musieli kolejno pokonać slalomem odcinek kilku metrów, skacząc na piłce- „uszatce”, po czym zamienić ją na małą piłeczkę i przetoczyć na wskazaną odległość, używając do tego miotły. O zwycięstwie decydował czas wykonania zadania.
  • pchać pełną taczkę – ilość piłek lekarskich w taczce po 3 minutach miała wyłonić zwycięską drużynę. Piłki można było dokładać po przebiegnięciu z taczką wskazanego odcinka.
  • stanąć na torze wyścigowym- tu przed zawodnikami rozłożony został tor dla zabawkowych samochodów. Pojazdów jednak nie było, a zamiast nich: piłeczka pingpongowa, którą należało przemieścić z jednego końca toru na drugi, dmuchając ją. Wygrywała drużyna, której w wyznaczonym czasie udało się to najwięcej razy.
  • pojeździć na nartach – „prawa, lewa, prawa…” – słychać było, gdy zawodnicy ustawieni na specjalnych 4-osobowych nartach pokonywali wskazany odcinek. Umiejętność synchronizacji ruchów została poddana próbie właśnie w tej konkurencji.
  • rzucać do celu- zabawa rzutna, w której wykorzystane zostały piłki z różnych dyscyplin sportowych. Zadaniem zawodników było trafić nimi do „łapacza”- specjalnej metalowej konstrukcji, mając na uwadze, że trafianie mniejszymi piłkami jest mniej punktowane.
  • toczyć koło samochodowe- po wyznaczonym torze do celu
  • potańczyć boksując
  • narysować portret wychowawcy
  • wykazać się znajomością geografii Polski
  • popisać się znajomością mapy i umiejętnością szybkiego czytania
  • rozwiązać quiz z języka angielskiego

Punktem kulminacyjnym Dnia Sportu był wspólny Taniec Walki, prowadzony przez nieocenione panie Joannę Kwiatkowską i Ewę Selke- wykop, prawy prosty, cios z dołu…świetna zabawa, doskonałe ćwiczenie koordynacji ruchowej, prawdziwa wisienka na torcie 🙂 Zwieńczeniem dnia były mecze nauczycieli: drużyn żeńskich w unihokeju (przedmioty ścisłe kontra humanistki- po zaciętym pojedynku w rzutach karnych wygrały przedmioty ścisłe) oraz zespołów męskich (przedmioty zawodowe kontra reszta- nieznacznie zwyciężyli nauczyciele przedmiotów zawodowych) oraz szkolenie z techniki nordic-walking.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w udział w zmaganiach i przygotowanie konkurencji, stwarzając bardzo przyjazną i wesołą atmosferę sprzyjającą integracji na wszystkich szczeblach. Do zobaczenia za rok!!!

Wyniki rywalizacji klas:

I TURAII TURA
1 miejsceI bLOII pLO
2 miejsceII bZSZII mLOII fT
3 miejsceI eLO

Podczas gdy cała szkoła wraz z dyrekcją i nauczycielami wspaniale bawiła na boiskach szkolnych z wizytą pojawiła się delegacja fundatorów naszej strefy rekreacyjnej na czele z Honorowym Konsulem Królestwa Norwegii panem Michałem Rzeszewiczem, oraz Starostą Wejherowskim panią Gabrielą Lisius, którzy wszystkim uczestnikom wręczyli pamiątkowe medale.

Po wręczeniu medali cała szkoła na czele z dyrektor Anną Wilk odtańczyła na boisku, pod wodzą pani Asi Kwiatkowskiej i przy pomocy pani Ewy Selke, wspólny Taniec Walki, który był „wisienką na torcie” naszej dzisiejszej imprezy. Na boisku tańczyło wspólnie 259 uczniów i nauczycieli.