Warsztaty klasy 1bLO

20 maja 2016 r. uczennice klasy 1b LO wzięły udział w warsztatach „Testy behawioralne u zwierząt” prowadzonych przez studentów koła naukowego „Homunculus”, działającego przy Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka na Wydziale Biologii UG. W czasie zajęć, które odbywały się w zwierzętarni, studenci zapoznali uczniów z testami stosowanymi w neurobiologii np. w badaniach nad działaniem leków czy środków uzależniających. „Prywatne” szczurki jednej z prowadzących warsztaty, wyjątkowo chętnie poddawały się testom: otwartego pola, nowości, uniesionego labiryntu krzyżowego, ciemnego i jasnego pomieszczenia i labiryntu. Uczennice naszej szkoły uzyskały wiele ciekawych informacji o biologii szczurów, ich wyjątkowej inteligencji i roli w badaniach nad wieloma chorobami człowieka.

Studenci równie ciekawie opowiadali o tym, jak studiuje się na Wydziale Biologii. Ciekawe, ile uczestniczek uległo urokowi dzisiejszych warsztatów i w przyszłości stanie się studentkami wizytowanego wydziału UG (?).