Zakończenie roku klas maturalnych

„W drogę, żegnajcie chłopcy, W drogę, już na Was czas…”

Parafrazując słowa znanej piosenki „Czerwonych gitar”, pożegnaliśmy dzisiaj naszych abiturientów. Szybko minęło te kilka lat wspólnych wzruszeń, małych upadków i wielkich sukcesów, dlatego ze łzą w oku, wszyscy uczestniczyliśmy w uroczystości przygotowanej przez uczniów klas młodszych.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Dyrektor Anny Wilk, która przestrzegła maturzystów przed brawurą życia dorosłego i życzyła Im „szerokiej drogi”. Następnie zostały wręczone certyfikaty znajomości języka niemieckiego na poziomie C1 uczennicom klasy III euro, które w liczbie 18 podeszły z sukcesem do egzaminu odbywającego się tydzień wcześniej.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród najlepszym uczniom. Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie Ewa Sowińska wraz z panią dyrektor szkoły nagrodziła i wyróżniła najlepszych uczniów. W tym roku szkolnym nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Wejhera otrzymali:

Za uzyskanie najlepszych średnich ocen w ciągu trzech i czterech lat nauki nagrody otrzymali:

1. Krystian Rożniakowskiabsolwent klasy IVa Tzestaw narzędzi
2. Kinga Wejerabsolwentka klasy IIIp LOtablet Samsung

Za godne reprezentowanie szkoły w zawodach i konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim w roku szkolnym 2015/2016 nagrody otrzymali:

1. Cyprian Zdankiewiczabsolwent klasy IIIb LOstatuetkę i książkę
2. Jakub Sochaabsolwent klasy IIIb LOstatuetkę i książkę
3. Marta Toppabsolwentka klasy IIIb LOstatuetkę i książkę
4. Agnieszka Mostowskaabsolwentka klasy IIIb LOstatuetkę i książkę
5. Monika Walentaabsolwentka klasy IIIb LOstatuetkę i książkę
6. Katarzyna Grubbaabsolwentka klasy IIIb LOstatuetkę i książkę
7. Agata Okroyabsolwentka klasy IIIb LOstatuetkę i książkę
8. Marta Janikabsolwentka klasy IIIe LOstatuetkę i książkę
9. Martyna Selonkeabsolwentka klasy IIIh LOstatuetkę i książkę
10. Arleta Grubaabsolwentka klasy IIIh LOstatuetkę i książkę
11. Paulina Boikeabsolwentka klasy IV FTstatuetkę i książkę
12. Łukasz Pytaabsolwentka klasy IVa Tstatuetkę i książkę

Za wkład i zaangażowanie w dokumentowanie fotograficzne wydarzeń i imprez związanych z działalnością szkoły nagrody otrzymały:

1. Agnieszka Soczykabsolwentka klasy IV FTksiążka
2. Alicja Szuleckaabsolwentka klasy IV FTksiążka

„Katedra wychowania fizycznego” nie zapomniała o wszystkich sportowcach, reprezentujących naszą szkołę w zawodach powiatowych i wojewódzkich, którym Dyrektor Cezary Lewandowski wręczył dyplomy. Po raz szósty wręczone też zostały puchary dla najwszechstronniejszych sportowców wśród absolwentów. W tym roku szkolnym zostali nimi: Agata Okroy i Jakub Socha

Kolejnym, którym podziękowano, byli zaangażowani w życie szkoły aktywiści Rady Młodzieży, którym nagrody wręczyły opiekunowie Rady Młodzieży. To dzięki nim w szkole odbyło się wiele imprez i akcji. Nie zapomniano też o Malwinie Sarzyńskiej, której głos i gra na pianinie każdą szkolna uroczystość czyniła wyjątkową i piękną.

Tuż przed rozdaniem świadectw miała miejsce część artystyczna dzisiejszego święta. Uczniowie młodszych klas opowiedzieli historię dzieciństwa i dojrzewania naszych maturzystów, którym nieobce są porażki i zwycięstwa.

Uroczystość zakończyło wręczenie świadectw abiturientom. Pani dyrektor wraz z wychowawcami gratulowała i życzyła Im powodzenia na maturze.