Szlachetnie pomagać

Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości,
jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem.
Seneka

Uczniowie klasy 1FT wpadli na szlachetny pomysł, aby nie robić sobie prezentów na wigilię klasową, lecz podarować coś, co jest najbardziej potrzebne dzieciakom z domu dziecka. W piątek, 18 grudnia 2015 r., po zajęciach lekcyjnych przedstawiciele klasy wraz z wychowawcą udali się do Domu Dziecka nr 3 w Gdyni. Odwiedzili grupę wiekową w przedziale 12-17 lat, dla których niezbędne okazały się kosmetyki do kąpieli i słodycze.

Podczas podróży towarzyszyło im wiele niepewności i znaków zapytania jak przebiegać będzie to spotkanie. Po zaśpiewaniu wspólnej kolędy i przedstawieniu się sobie, stres ustąpił miejsca opowiadaniom o wspólnych zainteresowaniach, wymianie doświadczeń i regułach panujących w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. (Niektóre z nich przydałoby się wykorzystać na zajęciach lekcyjnych…) Wizyta przeciągnęła się do wieczora, zwłaszcza, kiedy młodzież poprosiła swoją wychowawczynię, żeby dotrzymała towarzystwa paniom opiekunkom! Przyjemnie było posłuchać radosnej gwary młodzieży i głośnych śmiechów przy pięknej choince. Młodzież wymieniła się numerami telefonów i adresami mailowymi.

Na koniec otrzymaliśmy podziękowania i własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami oraz zaproszenie na kolejne odwiedziny!