Piłkarki czwarte w województwie

Chyba możemy zacząć mówić o „fatum czwartego miejsca”, które prześladuje ostatnio sportowców naszej szkoły i przeszło z męskiej reprezentacji na żeńską… Dziś, 9 grudnia 2015 r., to piłkarki ręczne zajęły miejsce tuż za podium w Finale Wojewódzkim.

Zawody odbyły się w hali widowiskowo sportowej w Kwidzynie. Do udziału zgłosiło się pięć drużyn. Drogą losowania podzielone zostały na dwie grupy. Razem z XV LO z Gdańska trafiłyśmy do dwu-drużynowej grupy B. Oznaczało to dla nas, że na pewno będziemy walczyć tego dnia o medal i, że wystarczy wygrać jeden mecz, by walczyć o pierwsze miejsce w województwie. Niestety, gdańszczanki przystąpiły do meczu z tą samą świadomością i od samego początku szło im po prostu lepiej. U nas pojawiła się nerwowość, która nie pozwała pokazać w pełni tego, na co było nas stać. Co prawda dwukrotnie udało nam się zmniejszyć przewagę rywalek do dwóch bramek, ale tylko na chwilę. Przegrałyśmy 14:19. W meczu o brązowy medal też musiałyśmy uznać wyższość naszych przeciwniczek. Dobra gra bardziej doświadczonych zawodniczek z IV LO w Gdyni zbyt szybko odebrała nam wiarę w swoje możliwości. Zabrakło też zwykłego sportowego szczęścia. Rezultat 15:6 oznaczał dla nas zajęcie IV miejsca w Wojewódzkiej Licealiadzie w Piłce Ręcznej Dziewcząt w roku szkolnym 2015/2016.PS. Żal że taki turniej odbywa się w tak pięknej hali… ale przy zupełnie pustych trybunach.

Drużyna1.2.3.Miejsce
1. PZS nr 2 Kościerzynax9:1912:17III
2. ZSO nr 2 Kwidzyn19:9x19:17I
3. IV LO Gdynia17:1217:19xII
Drużyna1.2.Miejsce
1. XV LO Gdańskx19:14I
2. ZSP nr 4 Wejherowo14:19xII
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: ZSO nr 2 Kwidzyn
II miejsce: XV LO Gdańsk
III miejsce: IV LO Gdynia
IV miejsce: ZSP nr 4 Wejherowo
V miejsce: PZS nr 2 Kościerzyna

Nasze reprezentantki: Agata Okroy (3b LO), Alicja Kaleta (3b LO), Edyta Szymańska (3b LO), Klaudia Szymańska (3h LO), Dominika Żak (2b LO), Kornelia Formella (2b LO), Karolina Lesner (1p LO), Laura Lademann (1b LO), Anna Miszka (1b LO), Klaudia Dominik (1b LO), Kinga Styn (1b LO), Kornelia Szymańska (1b LO).