Warsztaty pisania kryminałów

2 listopada mieliśmy szansę uczestniczyć w warsztatach pisania kryminałów dla młodzieży, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Prowadzącym spotkania był wielce wybitny polski pisarz kryminałów Pan Krzysztof Koziołek. Niestety w swym nieobyciu nie znaliśmy żadnej jego książki. Na szczęście słusznie przekonany o swej wielkości autor, wręcz w reklamowym stylu przybliżył nam swoje dzieła, po które na pewno sięgniemy.

Wybitny pisarz w swej dobroci, wytłumaczył nam jak łatwo stworzyć książkę. Dzięki jego cennym radom, wykreowaliśmy plan fabuły wyjęty wręcz z gry planszowej Cluedo. Prosty i schematyczny, ale jak wszyscy uczniowie wiedzą system i powtarzalność jest najbezpieczniejszą formą życia.

Uczniowie klas 2H i 3H

A to fragment artykułu „Kryminalne zagadki wieczorową porą” zamieszczonego na stronie biblioteki:Warsztaty przeznaczone były głównie dla uczestników tegorocznej edycji „Powiewu Weny”. Zarezerwowaliśmy miejsca dla szkoły, z której napłynie najwięcej zgłoszeń do konkursu. Bezkonkurencyjny pod tym względem okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie i to jego uczniowie wzięli udział w spotkaniu. Dołączyli do nich członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, działającego w bibliotece.