Masz głos – masz wybór

Po raz kolejny odbyły się w naszej szkole wybory w ramach akcji „Młodzi głosują” pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt towarzyszy wszystkim wyborom i referendom państwowym od roku 1995. W projekcie Młodzi głosują uczestniczyło dotąd prawie 2,5 miliona uczniów z całej Polski. Projekt uzyskał poparcie środowisk społecznych, a o jego efektach niejednokrotnie informowały media.

Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują – często po raz pierwszy – ważną aktywność obywatelską. Pierwsze szkolne wybory miały miejsce w roku 2003. Ówcześni uczniowie brali udział w referendum na temat przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W kolejnych latach organizowane były m.in. wybory samorządowe i parlamentarne. Wybieraliśmy też Prezydenta RP. Dzięki uprzejmości nauczycieli frekwencja wyborcza była zawsze bardzo wysoka.

Tegoroczne wybory w szkole zorganizowali uczniowie klasy Ip LO: Klaudia Kazimierczak, Szymon Jankowski, Ada Krause, Agata Rzepkowska, Ewelina Treder, Agata Łaga, Dawid Stenka. Brało w nich udział 1550 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.Wyniki podamy wkrótce…