Otrzęsiny klas pierwszych

O tym, że nie samą nauką żyją uczniowie „Samochodówki” mogli przekonać się dziś wszyscy pierwszoklasiści. We wtorek, 6 października 2015 r.,odbyło się tzw. „kocenie” – czyli otrzęsiny klas pierwszych. Całą imprezę przygotowali zeszłoroczni zwycięzcy – uczniowie 2p LO od czujnym okiem pani wychowawczyni. Na początku, już po raz trzeci, zostały wręczone nagrody za udział w konkursie na kronikę wakacyjną, ufundowane przez Stowarzyszenie Wejhera.

Następnie nasze „kociaki” przystąpiły do prezentacji swoich klas, a potem w pocie czoła zmagały się z kolejnymi konkurencjami. Ich poczynania obserwowała i oceniała komisja jury w składzie: pani dyrektor, pani pedagog oraz uczennica 2p LO – Natalia Łuszczak. Śmiechu było co nie miara. Najwięcej zabawy przyniosło zajadanie pączków bez oblizywania się, wyciąganie czekoladowego pieniążka z miski pełnej mąki, szybkość ubierania i zdejmowania koszulek i odśpiewanie zasad BHP warsztatu samochodowego w rytmie „sto lat” – co akurat spotkało 1a ZSZ. Nie zabrakło także konkurencji dla nauczycieli – wychowawcy mieli ułożyć puzzle na czas, albo z zasłoniętymi oczami nakarmić swoich uczniów ptysiem.

Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie oraz wręczenie nagród przez panią dyrektor. Trzecie miejsce zajęły klasy 1b ZSZ i 1bLO, drugie – 1e LO, a pałeczkę zwycięstwa 2p LO przekazała… 1p LO! Zatem w przyszłym roku to znowu politologia organizować będzie tą wesołą imprezę.Gratulacje należą się jednak wszystkim „Kociakom”. Udział w dzisiejszym turnieju był kolejnym krokiem, by wstąpić do uczniowskiej braci „Samochodówki”. Pozostaje jeszcze tylko oficjalne ślubowanie na sztandar szkoły, a to już niedługo.

Share:

Author: Maciej Skok