Podsumowanie sportowego roku szkolnego

Dnia 2 października 2015 r. na scenie teatru miejskiego w Kwidzynie odbyło się uroczyste zakończenie sportowego roku szkolnego 2014/15. Do udziału w podsumowaniu zaproszono przedstawicieli dziesięciu najlepszych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego. Imprezę uświetniły znakomite występy artystyczne pianisty, tancerek,flecistów oraz flecistów. Następnie zostały wręczony wyróżnienia dla najlepszych szkół Województwa Pomorskiego.

W imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 nagrodę na drugie miejsce w klasyfikacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych odebrała Agata Okroy (najwszechstronniejsza zawodniczka naszej szkoły) oraz Marta Topp (10-ta zawodniczka Mistrzostw Polski w biegu na 800 m). Liczymy, że ten rok szkolny pod względem sportowym będzie równie udany.

Przypomnijmy, że do klasyfikacji punktowane było 14 różnych dyscyplin sportu: biegi sztafetowe dziewcząt, biegi sztafetowe chłopców, biegi na orientację, halowa piłka nożna chłopców, piłka ręczna chłopców, piłka ręczna dziewcząt, tenis stołowy dziewcząt, tenis stołowy chłopców, siatkówka dziewcząt, siatkówka chłopców, koszykówka chłopców, koszykówka dziewcząt, biegi indywidualne oraz indywidualna lekkoatletyka. Reprezentanci naszej szkoły najwięcej punków zdobyli w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt, sztafetowych biegach przełajowych, w biegach na orientację oraz w indywidualnych zawodach w lekkoatletyce. Do pierwszego miejsca zabrakło nam 43 punktów, natomiast trzecia drużynę wyprzedziliśmy o 3 pkt. Był to największy do tej pory sportowy sukces naszej szkoły od czasu wprowadzenia rywalizacji sportowej szkół na szczeblu wojewódzkim.