Dbamy o zdrowie i urodę

W ostatni dzień września 2015 r odbył się pokaz pt.„Dbajmy o zdrowie i urodę” w ramach edukacji zdrowotnej w okresie młodości. Pojęcie dbałości o zdrowie może być szeroko rozumiane np. jako uprawianie sportu, rekreacja ruchowa, zdrowa dieta, unikanie używek, atrakcyjny wygląd.

Zadbane ciało, modnie uczesane i upięte włosy (także na lekcji wychowania fizycznego), naturalny makijaż, to tylko niektóre z zainteresowań nastolatek, na które chcieliśmy zwrócić uwagę. Tego dnia w szkole przygotowano stanowiska, na których uczennice mogły wcielić się w rolę kosmetyczki, fryzjerki oraz klientki. Super powodzeniem cieszył się makijaż naturalny na bazie pudru z mączki ziemniaczanej z cynamonem i buraka czerwonego w roli różu do policzków. Włosy czesano w kucyki i ciekawe warkocze. Na skórę twarzy nakładano maseczki wyłącznie z naturalnych składników.

Na przerwach można było za symboliczną złotówkę zakupić pełną witamin galaretkę z owocami, jogurt naturalny z dodatkiem musli, koreczki warzywne, mus truskawkowy i porzeczkowy oraz napić się soku jabłkowo-pietruszkowego lub z czerwonego buraka. W holu na szkolnym monitorze zaprezentowano intensywny trening, który miał na celu pokazanie jak można w krótkim czasie spalić tkankę tłuszczową i wzmocnić mięśnie.

Dziękujemy uczniom za przygotowanie produktów, ozdób, fotoreportaż. Zapraszamy na kolejne akcje!!